Dach-Bud BydgoszczDach-Bud Bydgoszcz
 • Oferta
 • Realizacje
 • Certyfikaty
 • Dekarstwo  Dach to element budynku, który jest konstrukcją wieńczącą budynek, nadaje architekturze budynku indywidualny charakter. Jednak nie możemy kierować się jedynie stroną wizualną, dach jako element budynku, jest jednym z najbardziej narażonych na warunki atmosferyczne. Szczególnie ważny jest dobór materiału oraz powinien być wykonany zgodnie ze sztuką dekarską- dlatego ważne jest powierzenie tej pracy rzetelnej i fachowej firmie. Dobór materiału uzależniony jest od rodzaju dachu (płaski-stromy), ponieważ każdy z nich ze względu na sposób odprowadzania wody wymaga innego pokrycia dachowego.

  Na rynku jest wiele materiałów do pokrycia dachu:

  1. Krycie dachówką ceramiczną i cementową
  Dach wykonany z dachówki pozwala na bardzo dobre odprowadzenie wody deszczowej, długą żywotność i prostą konserwację.

  2. Krycie papą termozgrzewalną
  Krycie tego rodzaju papami odbywa się bez udziału lepiszcza (np. lepiku), ale przy pomocy gazu propan-butan i palnika. Ponieważ papy te są bardzo elastyczne, prace dekarskie można również prowadzić zimą.

  3. Krycie gontami bitumicznymi
  Gonty bitumiczne spełniają nie tylko potrzeby inżynieryjnej funkcjonalności, ale i wszystkie wymagania estetycznego wyglądu zewnętrznego. Różnorodność kształtów i kolorów oraz szeroki zakres akcesoriów umożliwia tworzenie indywidualnych projektów oraz zaprojektowanie każdej konstrukcji dachu w zgodzie z otoczeniem i środowiskiem naturalnym.

  4. Pokrycia blachą i blachodachówką
  Blachy kuszą ceną i różnorodnością.Odkąd oprócz płaskich pojawiły się profilowane, ten rodzaj pokrycia robi oszałamiającą karierę.Lekkość, szybkość montażu oraz cena to najważniejsze cechy, które sprawiają, że blachy są jednym z najpopularniejszych materiałów do krycia dachów domów jednorodzinnych. Ważna jest też duża różnorodność kształtów, kolorów i wzorów. Do wyboru są blachy płaskie i profilowane. Wśród tych ostatnich prym wiodą blachodachówki. Od wielu lat stosuje się też blachy trapezowe oraz blachy z posypką. Blacha jest lekka i pod takim pokryciem dachowym nie jest wymagane specjalne wzmocnienie konstrukcji i pełne deskowanie jak na przykład pod dachówką.
  Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym nadającym się na wszystkie rodzaje dachów stromych.łączącym tradycję z nowoczesną technologią. Znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych oraz przy renowacji starych dachów.. Atrakcyjny wygląd i szeroki wachlarz kolorów blachodachówki pozwala na uzyskanie doskonałych efektów, umożliwiając dostosowanie dachu do elewacji oraz otoczenia.

  Ciesielstwo

  Jako firma trudniąca się wszystkim co związane z dachem wykonujemy również ciesielstwo, czyli prace związane z budową więźb dachowych zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak i większych obiektach. Stawiamy wszelkie możliwe konstrukcje dachowe drewniane i więźby dachowe nośne, w zależności od wytycznych projektu budowlanego danego obiektu. W zakres wykonywanych przez nas prac ciesielskich wchodzą również wszelkiego rodzaju prace remontowe związane z wymianą konstrukcji drewnianych, a także ciesielstwo i prace konserwacyjne istniejących już więźb dachowych. Dodatkowo można nam zlecić wykonanie altany ogrodowej, domku letniskowego czy drewnianego.

  Odśnieżanie

  Z każdą nadchodzącą zimą wszyscy zaczynają się martwić o swoje dachy. Jednym z czynników które spędzają sen z powiek jest śnieg. Nasza firma po zakończeniu sezonu dekarskiego zajmuje się wszelkiego rodzaju odśnieżaniem dachów. Mamy przeszkoloną kadrę i wiemy jak się po dachu poruszać by go nie zniszczyć i nie narobić więcej szkód niż pożytku. Aby wiosną dachy nadal spełniały swoją funkcję i po roztopach nie okazało się że dach jest do remontu. Mamy odpowiedni sprzęt do prac na skośnych połaciach jak i dachach płaskich. Zdejmujemy sople które zagrażają całemu systemowi rynnowemu i potencjalnym przechodniom. Odśnieżamy duże dachy na obiektach przemysłowych, marketach i także te mniejsze przy naszych domostwach. Zapraszamy do współpracy administratorów wspólnot i prywatnych właścicieli domów. Służymy pomocą w przypadkach doraźnych i podpisujemy umowy na cały sezon zimowy.

  DACH-BUD Barabas Tomasz
  ul. Krzywa 14
  85-363 Bydgoszcz
  Partnerzy:
  xx
  IMS